LIGHTING / Wall lamps / Wall lamp 9996159
*
nr 999 6159
WALL LAMP
ceramics, Tilgmans, height: 17 cm,
keramik, Tilgman Keramik, höjd: 17 cm
Estimate:
300
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday December 7 2015
at 20:11:05
- Bid history
Time
Bidder
Bid
5/12 07:27:22
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgmans väggarmatur väggarmaturer väggbelysning vägglampa vägglampor
-
9088 WALL BRACKET M..
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Gilt,..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:45
-
9149 WALL LIGHTING
one pair, utomhus, metal, gultonat glas. Height: 4..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:17
*
WALL LAMP
nr 999 6159
WALL LAMP
ceramics, Tilgmans, height: 17 cm,
keramik, Tilgman Keramik, höjd: 17 cm
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday December 7 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
5/12 07:27:22 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgmans väggarmatur väggarmaturer väggbelysning vägglampa vägglampor
-
9088 WALL BRACKET M..
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Gilt,..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:45 -
9149 WALL LIGHTING
one pair, utomhus, metal, gultonat glas. Height: 4..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:17